CT/MR tijela – aktualne teme

Remisens Hotel Admiral - Opatija

2.-4. svibnja 2019., Opatija

Program

Program
Znanstveni program - tečaj je bodovan od strane Hrvatske liječničke komore
 
- aktivni sudionici tečaja dobivaju 20 bodova
- pasivni sudionici tečaja dobivaju 15 bodova
 
ČETVRTAK, 2. svibnja 2019.
Satnica: Predavač: Naslov predavanja:
Moderator: G. ROIĆ
8:45 9:00   Uvodna riječ
9:00 9:30 D. Miletić Primjena kontrastnog sredstva kod CT/MR tijela
9:30 10:00 G. Roić Specifičnosti CT i MR pretraga abdomena u dječjoj dobi
10:00 10:30 D. Miletić CT/MR tijela – kompetitivne ili komplementarne tehnike u određenim kliničkim indikacijama ?
10:30 11:00 PAUZA ZA KAVU
Moderator: M. KUKULJAN
11:00 11:30 M. Kukuljan Smjernice u dijagnostici idiopatske plućne fibroze 
11:30 12:00 I. Mažuranić Smjernice  za radiološku procjenu proširenosti raka pluća 
12:00 12:30 I. Žuža CT/MR medijastinalnih lezija 
12:30 13:00 M. Kukuljan CT interpretacija pleuralnih efuzija
13:00 14:00 PAUZA ZA RUČAK
Moderator: Z. MATANA KAŠTELAN
14:00 14:30 D. Miletić Peritonealna diseminacija malignih tumora
14:30 15:00 D. Miletić Uloga MR u praćenju Crohnove bolesti tankog crijeva
15:00 15:30 Z. Matana Kaštelan MR procjena lokalne proširenosti karcinoma rektuma prije i nakon kemoradioterapije
15:30 16:00 D. Miletić CT dijagnostika crijevne opstrukcije tipa zatvorene petlje
16:00 16:30 PAUZA ZA KAVU
Moderator: T. SALHA
16:30 17:00 T. Grubešić Kako razlikovati cistične tvorbe u zdjelici?
17:00 17:30 T. Salha MR prostate nakon negativne biopsije 
17:30 18:00 D. Miletić Komplikacije akutne upale žučnog mjehura
18:00 18:30 P. Valković Zujić Uloga MRI u nekirurškom liječenju raka dojke
PETAK, 3. svibnja 2019.
Satnica: Predavač: Naslov predavanja:
Moderator: I. ŽUŽA
8:30 9:00 G. Roić MR urografija  (MRU) i funkcijska MR urografija (fMRU) u dječjoj dobi 
9:00 9:30 I. Žuža CT urografija –protokoli, indikacije
9:30 10:00 D. Dodig CT/MR cističnih lezija bubrega
10:00 10:30 T. Grubešić CT/MR nadbubrežnih žlijezda - smjernice
10:30 11:00 PAUZA ZA KAVU
Moderator: I. MAŽURANIĆ
11:00 11:30 M. Kukuljan HRCT DBP koje se prezentiraju primarno linearno-retikularnim patološkim uzorkom
11:30 12:00 M. Kukuljan HRCT DBP koje se prezentiraju primarno parenhimskim opacifikacijama 
12:00 12:30 M. Kukuljan HRCT DBP koje se prezentiraju primarno nodularnim patološkim uzorkom 
12:30 13:00 I. Mažuranić Pneumonije u imunokompromitiranih bolesnika
13:00 14:00 PAUZA ZA RUČAK
Moderator: G. IVANAC
14:00 14:30 Z. Matana Kaštelan Tumori trupa i repa gušterače 
14:30 15:00 G. Ivanac CT, MR i CEUS kod fokalnih lezija jetre
15:00 15:30 T. Grubešić HCC u cirotičnoj jetri – dijagnostički izazov
15:30 16:00 Z. Matana Kaštelan Akutna upala gušterače – procjena komplikacija
16:00 16:30 PAUZA ZA KAVU
Moderatori: D. KUHELJ / M. HRABAK PAAR
16:30 17:00 T. Batinić Kada i kako napraviti MR srca? 
17:00 17:30 S. Kovačić Ishemijska bolest srca 
17:30 18:00 M. Hrabak Paar Neishemijska bolest srca
18:00 18:30 D. Kuhelj CT/MR akutnog aortalnog sindroma

                   
SUBOTA, 4. svibnja 2019.
Satnica: Predavač: Naslov predavanja:
Moderator: P. VALKOVIĆ ZUJIĆ
8:30 9:00 A. Diklić Možemo li optimizirati CT protokole bez standardizacije ?
9:00 9:30 D. Dodig Što radiolog mora znati o mogućnostima vlastitog CT uređaja ?
9:30 10:00 P. Valković Zujić Kako konstruirati i implementirati CT potokole u svakodnevni rad ?
10:00 10:30 Predavači i radiološki tehnolozi Interaktivna radionica
10:30 11:00 PAUZA ZA KAVU
Moderatori: Z. RUMBOLDT / I. BORIĆ
11:00 11:30 Z. Rumboldt Sindrom kaude ekvine 
11:30 12:00 Z. Rumboldt Trauma torakolumbalne kralježnice
12:00 12:30 I. Borić CT/MR MSK sustava u području zdjelice I. 
12:30 13:00 I. Borić CT/MR MSK sustava u području zdjelice II.

13:00

14:00

ZAVRŠNI PISMENI ISPIT IZ TEMA PREDAVANJA (40 PITANJA)